Nogometni leksikon
    projekt    abecedarij    tražilica    galerija    kontakt

Ličko-senjska županija, nogometni savez, osn. 1994. u Gospiću. Još 1951. utemeljen je Nogometni centar, 1959. Nogometni podsavez, 1968. Nogometni savez područja, 1976. Općinski nogometni savez Gospić i 1992. Nogometni savez općine Gospić.

Broj registriranih igrača:

veliki nogomet
1824
mali nogomet
127
ženski nogomet
0
mlađih od 18 godina
781
veterana (više od 33 godine)
163

Broj aktivnih članova:
suci (zbor nogometnih sudaca)
34
instruktori
5
treneri (zbor nogometnih trenera)
37
delegati (udruga delegata)
18
liječnici (zbor liječnika)
0

Natjecanja
a) prvenstvo
II. HNL
jug seniori
1 klub
III. HNL
zapad seniori
1 klub
II. Hrv. malonogometna liga
zapad seniori
4 kluba
II. HNL 2. kvalitetna liga
zapad
2 kluba
Županijska liga – Ličko
senjska
11 klubova
Županijska liga – Ličko
senjska kadeti
7 klubova
 Županijska liga – Ličko
senjska pioniri
6 klubova
Županijska liga – Ličko
senjska početnici
6 klubova
Županijska liga – Ličko
senjska veterani
6 klubova

b) Hrvatski nogometni kup
seniori
14 klubova
juniori
6 klubova
kadeti
9 klubova
mali nogomet
10 klubova

c) turniri
Otvoreno malonogometno prvenstvo županije
siječanj
Zimska malonogometna liga
siječanj–veljača
Gospićke športske igre
travanj–svibanj
Memorijalni turnir »Mladen Buneta« u Žabici
lipanj
Nogometni turnir u Otočcu
lipanj
Ljetna liga malog nogometa u Gospiću
srpanj
Malonogometni turnir Tenis u Senju
srpanj
Memorijalni nogometni turnir »Ivica Šimunić-Ljuti« u Bilaju
srpanj
Memorijalni nogometni turnir u Krivom Putu »Senjski vitezovi Domovinskog rata«
kolovoz
Nogometni turnir za Dan zahvalnosti u Ličkom Osiku
kolovoz
Memorijalni nogometni turnir »Milivoj Pogorilić« u Novalji
kolovoz
Memorijalni nogometni turnir u Sincu
kolovoz
Nogometni turnir u Stajnici
kolovoz
Božićni malonogometni turnir u Senju
prosinac

Naziv kluba
God. osnutka
Igralište
Bunjevac, Krivi Put
1978.
gl.
Croatia, Lički Osik
1955–92.
gl. + pom.
Donji Lapac
1950–98.
gl.
Gacka 1925., Sinac
1925.
gl.
HMNK Gospić
2002.
HNK Gospić
1965.
gl. + pom.
Krbava
1972.
gl.
Križpolje
1996.
u izgradnji
Lika 95., Korenica
1995.
gl.
MNK Lika šport, Lički Osik
1998.
Nehaj, Senj
1925.
gl. + pom.
Novalja
1996.
gl. + pom.
Otočac
1950.
gl.
Pazarište, Klanac
1996.
u izgradnji
Perušić
1947–92.
gl.
Plitvice
1969.
gl.
MNK Puls, Gospić
2001.
MNK Restoran Most, Gospić
2003.
Sokolac, Brinje
1928.
gl.
Sveti Rok, Lovinac
1997.
u izgradnji
Velebit, Žabica
1948.
gl.

gl. = glavno; pom. = pomoćno
 

Važniji rezultati: HNK Gospić – županijski prvak (1 put), pobjednik županijskoga kupa (4 puta), plasman u završnicu HNK (2 puta), pobjednik regionalnoga kupa (1 put), prvak zone Karlovac–Gospić–Sisak (2 puta); HNK Nehaj, Senj – pobjednik županijskoga kupa (4 puta), prvak III. HNL-a (1 put), plasman u završnicu HNK (3 puta), prvak zone (3 puta); HNK Novalja – pobjednik županijskoga kupa (2 puta), županijski prvak (1 put), plasman u završnicu kupa HNK (2 puta).
Zaslužni nogometni djelatnici: predsjednici NSO Gospić: M. Uzelac, I. Kordić. Tajnici NSO Gospić: Z. Zdunić, M. Počuča, G. Hinić, M. Buneta (1990–91), S. Čačić (1992–94). Predsjednici NSŽ Ličko-senjske: Z. Zdunić (1994–96), A. Podnar (1996–97), M. Jurković (1997–2002), B. Peranić (od 2002). Tajnik NSŽ Ličko--senjske: S. Čačić (od 1994). Djelatnici: dr. J. Medved, Z. Tomljenović, K. Slavković, N. Školjan, E. Tomljanović, Z. Tomljanović, dr. M. Prpić, I. Tomljanović, I. Dabo, Ž. Lujanac, I. Šuljić, P. Vidas, N. Crnković, N. Denona, M. Mišković, D. Oguić, I. Benzia, S. Žunić, A. Lokmer, I. Lokmer, A. Javor, D. Jotić, I. Vičić, dr. D. Atalić, I. Bunjevčević, B. Kovačić, M. Orešković, T. Grahovac, M. Gomerčić, P. Murgić, M. Špoljarić, M. Kolak, I. Jurković, M. Karić, I. Jurković, J. Kolak, D. Krpan, D. Hećimović, M. Turić, M. Devčić, N. Stanić, J. Zdunić, M. Popravak, M. Zalović, J. Miškulin, I. Starčević, S. Grivičić, A. Frković, M. Kolić, I. Ugarković, M. Tolić, Z. Rajković, M. Rapo, M. Buneta, A. Buneta, T. Starčević, A. Ćaćić, J. Rukavina, L. Blažević, I. Puškarić, I. Bukovac, M. Sokolić, I. Ratković, I. Ratković--Baran.
Suci: A. Atanasić, J. Nekić, A. Orešković, V. Malekin, Ž. Gogić, P. Frković, Ž. Frković, M. Trtica, A. Podnar, I. Šuper, J. Žarković, S. Lulić, N. Rukavina, T. Rukavina, F. Skopljak, I. Balenović, I. Bikić, A. Šupraha. Treneri: I. Datković, B. Svast, J. Tomljanović, J. Vukelić, Ž. Tomljanović, Ž. Legac, M. Hasanbegović, M. Rončević, M. Prpić, M. Radotić, M. Kušanić, A. Junuzović, M. Rudelić, M. Rukavina, M. Grahovac, M. Majetić, I. Teklić, J. Bičanić, F. Bureš, D. Draženović, I. Grgurić, I. Marković, I. Nikšić, D. Marković, S. Radošević, M. Šarić, I. Rosandić, Ž. Prpić, A. Valentić, A. Ocelli, Z. Bačić.