Nogometni leksikon
    projekt    abecedarij    tražilica    galerija    kontakt

Osječko-baranjska županija, nogometni savez, osn. 12. XII. 1994. u Osijeku, sjedište: Kralja Zvonimira 5. U okviru saveza djeluje i 6 nogometnih središta (Osijek, Valpovo, Našice, Đakovo, Beli Manastir, Donji Miholjac).

Broj klubova:

veliki nogomet
158
mali nogomet
30
ženski nogomet
6

Broj registriranih igrača:
veliki nogomet
7852 (seniori–seniorke)
mali nogomet
685
mladež
4535

Broj aktivnih članova:
suci
305
treneri
207
delegati
135

Natjecanja:
a) prvenstvo
I. HNL – seniori
1 klub
II. HNL – sjever – seniori
4 kluba
III. HNL – seniori
7 klubova
I. HNL – juniori
1 klub
I. HNL – kadeti
1 klub
II. HNL – juniori
4 kluba
II. HNL – kadeti
4 kluba
III. HNL – juniori
7 klubova
III. HNL – kadeti
7 klubova
I. HNL – pioniri
1 klub
I. HNL – početnici
1 klub
II. HNL – pioniri
4 kluba
II. HNL – početnici
4 kluba
III. HNL – pioniri
7 klubova
III. HNL – početnici
7 klubova
Liga limača – županijska
10 klubova
Liga nogometnih središta – pioniri
36 klubova
Liga nogometnih središta – juniori
22 kluba
I. županijska liga – seniori
16 klubova
II. županijska liga – seniori (NS Osijek)
17 klubova
II. županijska liga – seniori (NS Đakovo)
14 klubova
II. županijska liga – seniori (NS Valpovo–Donji Miholjac)
16 klubova
II. županijska liga – seniori (NS Beli Manastir)
14 klubova
II. županijska liga – seniori (NS Našice)
16 klubova
III. županijska liga – seniori (NS Beli Manastir)
11 klubova
III. županijska liga – seniori (NS Našice)
6 klubova
III. županijska liga – seniori (NS Đakovo)
16 klubova
III. županijska liga – seniori (NS Valpovo)
9 klubova
III. županijska liga – seniori (NS Donji Miholjac)
7 klubova

b) kup
seniori
68 momčadi
juniori
32 momčadi
kadeti
32 momčadi
pioniri
20 momčadi

c) turniri
Memorijal »Antun Batinić«
–seniori
NK Metalac
–turnir limača
NK Olimpija
–turnir–juniori i kadeti
Memorijal »Ivan Lukačević«
 – juniori

Klubovi u sezoni 2003–04.
Naziv kluba
God. osnutka
Igralište
Baranja-Belje, Beli Manastir
1992.
gl. + pom.
Bilje
1924.
gl. + pom.
Darda
1920.
gl. + pom.
Petlovac
1959. gl.
 
Radnički, Mece
1952.
gl. + pom.
Hajduk, Popovac
1955. gl.
 
Borac, Kneževi Vinogradi
1929.
gl. + pom.
Polet, Karanac
1929.
gl.
Dinamo, Baranjsko Petrovo Selo
1964.
gl.
Lastavica, Grabovac
1932.
gl.
Croatia, Branjin Vrh
1967.
gl.
Međimurec, Kozarac
1946.
gl.
Šokadija, Duboševica
1957.
gl.
Vardarac
1947.
gl.
Ribar, Kopačevo
1922.
gl. + pom.
Lug
1950.
gl.
Mladost, Čeminac
1946.
gl.
Grozd, Kotlina
1920.
gl.
Belje, Kneževo
1928.
gl.
Zmaj, Zmajevac
1912.
gl.
Sloga, Gajić
1956.
gl.
Mladost, Draž
1976.
gl.
Radnik, Novi Bezdan
1953.
gl.
Napredak, Batina
1924.
gl.
Šampion, Šumarina
1976.
gl.
Davor, Beli Manastir
1952.
gl.
Baranjac, Beli Manastir
1931.
gl.
Bratstvo, Jagodnjak
1927.
gl.
Jadran, Šećerana
1932.
gl. + pom.
Luč
1958.
gl.
Polet-Baranja, Karanac
1998.
gl.
Jedinstvo, Donji Miholjac
1920.
gl.
S. Đurađ
1947.
gl.
Bratstvo, Radikovci
1937.
gl.
Sokol, Rakitovica
1953.
gl.
Mladost, Golinci
1953.
gl.
Slavonija, Podravski Podgajci
1928.
gl.
Viljevo
1949.
gl.
Ivanovo
1981.
gl.
Kapelna
1948.
gl.
Podravac, Moslavina
1942.
gl.
Hajduk, Krčenik
1946.
gl.
Hajduk, Marijanci
1928.
gl.
Mladost, Črnkovci
1948.
gl.
Bočkinci
1957.
gl.
Graničar, Šljivoševci
1928.
gl.
Viktorija, Kučanci
1934.
gl.
Beničanci
1952.
gl.
Jarak,Ivanovo
1963.
gl.
Belišće
 
gl. + 2 pom.
Valpovka, Valpovo
 
gl. + 2 pom.
BSK-Termia, Bizovac
 
gl.
Hajdin, Cret
 
gl.
Croatia, Veliškovci
 
gl.
Croatia, Valpovo
 
gl.
Seljak, Koška
 
gl.
Zrinski, Vinogradci
 
gl.
Mladost, Harkanovci
 
gl.
Mladost, Tiborijanci
 
gl.
Omladinac, Petrijevci
 
gl.
Satnic
 
 gl. + pom.
Gat
 
gl.
Podravac, Bistrinci
 
gl.
Hrvatski sokol, Bocanjevci
 
gl.
Sloga, Samatovci
 
gl.
Zelčin
 
gl.
Drava, Nard
 
gl.
Slavonac, Ladimirevci
 
gl.
Dubrava, Ivanovci
 
gl.
Tomislav, Šag
 
gl.
Hajduk, Novaki
 
gl.
Gaj, Brođanci
 
gl.
Jadran, Habjanovci
 
gl.
NAŠK, Našice
 
gl. + pom.
Motičina, Donja Motičina
 
gl.
Zagorac, Beljevina
 
gl.
Brezik
 
gl.
DIK-Đurđenovac
 
gl.
FEŠK, Feričanci
 
gl.
Iskrica, Šaptinovci
 
gl.
Lađanska
 
gl.
Lila
 
gl.
Mladost, Breznica Našička
 
gl.
Mladost, Stipanovci
 
gl.
Omladinac, Niza
 
gl.
Omladinac, Vukojevci
 
gl.
Polet, Bokšić
 
gl.
Slavonac, Pribiševci
 
gl.
Sloga, Podgorač
 
gl.
Victoria, Markovac Našički
 
gl.
Vihor, Jelisavac
 
gl.
Zoljan, Zoljani
 
gl.
Croatia, Velimirovac
 
gl.
Dinamo, Budimci
 
gl.
Lug, Bokšić Lug
 
gl.
Poganovci
 
gl.
Radnik, Našice
 
gl.
Seona
 
gl.
Slavonija, Klokočevci
 
gl.
Vuka, Razbojište
 
gl.
ŽNK Vihor, Jelisavac
 
gl. + najam
ŽNK Motičina, Donja Motičina
 
gl. + najam
Osijek
1946.
gl. + 3 pom.
Grafičar–Vodovod, Osijek
1926.
gl. + pom.
Metalac, Osijek
1948.
gl. + pom.
Olimpija, Osijek
1923.
gl. + pom.
Višnjevac
1948.
gl. + pom.
Vitez 92, Antunovac
1992.
gl.
Čepin
1928.
gl. + pom.
Elektra, Osijek
1930.
gl. + pom.
Slavonija, Ivanovac
gl.
 
Fortuna Vno, Osijek
najam
 
LIO, Osijek
1953.
najam
Mursa–Zanatlija, Osijek
1971.
gl.
BSK, Beketinci
gl.
 
BSK, Bijelo Brdo
gl.
 
Dunav, Dalj
gl.
 
Radnički, Dalj
gl.
 
Gibarac 95, Čokadinci
1995.
gl.
Klas, Čepin
gl.
 
Laslovo 91
1991.
gl.
LIV, Vladislavci
gl.
 
Mladost, Čepinski Martinci
gl.
 
Radnik, Josipovac
gl.
 
Sarvaš
gl.
 
Sloga, Ernestinovo
gl.
 
Šubić, Vuka
gl.
 
Laslovo DZMH, Laslovo
2003.
najam
Slavonac,Tenja
 
gl.
ŽNK Osijek, Osijek
 
najam
ŽNK Beketinci
 
najam
ŽNK Vuka
 
najam
Croatia, Đakovo
1971.
gl. + pom.
Đakovo
1962.
gl. + pom.
Ratar, Piškorevci
1925.
gl.
Torpedo, Kuševac
1969.
gl.
Polet, Semeljci
1934.
gl.
Slavonija B., Budrovci
1948.
gl.
Omladinac, Đakovački Selci
1947.
gl.
Omladinac, Josipovac Đakovački
 
gl.
Mladost, Đakovačka Satnica
1935.
gl.
Kešinci
1949.
gl.
Sloga, Koritna
1933.
gl.
Ovčara, Kondrić
1975.
gl.
Dinamo, Tomašanci
1937.
gl.
Radnički, Viškovci
1959.
gl.
Slavonija, Punitovci
 
gl.
Hajduk, Široko Polje
1935.
gl.
Budućnost, Gorjani
1964.
gl.
Dinamo, Trnava
 
gl.
Zrinski, Drenje
 
gl.
Velebit, Potnjani
1939.
gl.
Šokadija, Strizivojna
1927.
gl.
HOŠK, Gašinci
1976.
gl.
Vučevci
1977.
gl.
Dilj, Levanjska Varoš
 
gl.
Naprijed, Mrzović
1928.
gl.
Zrinski J., Jurjevac
1937.
gl.
Slavonac Đ., Đurđanci
 
gl.
Slavonac P., Preslatinci
1978.
gl.
Mladost, Mandičevac
 
gl.
Mladost, Paljevine
 
gl.
Mladost, Ivanovci
1968.
gl.
ŽNK Dinamo, Tomašanci
 
gl.
MNK Đakovo
 
gl.
MNK Osijek
1993.
 
MNK Šilo
1995.
 
MNK Čepin
1998.
 
MNK Saponia
1995.
 
MNK Samba Monte
1995.
 
MNK tiskara IBL
1998.
 
MNK Alastor
2000.
 
MNK Telekom
1999.
 
MNK Matko CD
1998.
 
MNK Pan Team
2000.
 
MNK Lovački rog
1988.
 
MNK Uljara Čepin
2000.
 
MNK Knemet T.O.
1997.
 
MNK Hos
1998.
 
MNK Gabarit
1995.
 
MNK Sokol
1999.
 
MNK Osijek L.O.
1999.
 
MNK Skripta
2002.
 
MNK Panturist
1998.
 
MNK ZZS Esseker
1995.
 
MNK HNS Osijek
1996.
 
MNK Kolos Citroen
2002.
 
MNK HP
1996.
 
MNK Lovački rog
1988.
 
MNK Primera Pravos
2002.
 
MNK Zrinjevac
2002.
 
MNK Lingua
2002.
 
MNK Asbor
2002.
 
MNK Caffe bar Čepin
2002.
 
MNK Caffe bar Voodoo
2003.
 

gl. = glavno; pom. = pomoćno
Pri Malonogometnom savezu Osječko-baranjske županije registrirano je 13 veteranskih momčadi sa 145 igrača.
Važniji rezultati: NK Osijek – osvajač kupa Hrvatske 1999., – sudionik Kupa UEFA 2000–01., 3. kolo.
Istaknuti pojedinci: svi predsjednici od 1994. g.: 1994–95. A. Vučemilović, 1995–98. M. Dumančić, 1998–2000. A. Novalić, od 2000. A. Vučemilović. Tajnici od 1994. g.: V. Liović. Djelatnici: A. Vučemilović, B. Kaptalan, Z. Pauković, V. Zdelar, S. Ljepotić, B. Juhas, I. Šutalo, I. Filošević, S. Ljubej, S. Hrga, M. Tarandek, J. Tibinac, Ž. Šter, Ž. Bel, D. Blažević, G. Horvat. Treneri: I. Grnja, V. Liović, S. Mađarić. Suci: Ž. Širić, S. Djedović, A. Burilo, M. Berger, D. Huis, D. Slivar, I. Petrović, B. Leko, P. Borovec, I. Kolak. Delegati: A. Vučemilović, S. Djedović, I. Petrović, K. Novak, M. Vidak, N. Grljušić, J. Werner, A. Burilo.