Nogometni leksikon
    projekt    abecedarij    tražilica    galerija    kontakt

Brodsko-posavska županija, nogometni savez, sjedište je u Slavonskom Brodu, Petra Krešimira IV., bb.
Sjedište VII. nogometne župe Zagrebačkoga nogometnog podsaveza 1920.
Nogometni odbor općinskoga fiskulturnog odbora 1946.
Nogometni odbor kotarskoga fiskulturnog odbora 1947.
Nogometni centar 1950.
Nogometni podsavez 1953.
Nogometni savez područja 1968.
Nogometni savez općine 1978.
Županijski nogometni savez Brodsko-posavske županije 1994.

Broj klubova:
veliki nogomet 95
mali nogomet 2
ženski nogomet 1

Broj registriranih igrača:
velikog nogometa 9368
malog nogometa 82
ženskog nogometa 36
mlađih od 18 g. 3758

Broj aktivnih članova:
suci (zbor sudaca) 144
instruktori 16
treneri (zbor trenera) 230
delegati 105

Natjecanja (u sezoni 2003–04)
a) prvenstvo

I. HNL, seniori
1 klub od 12
I. ženska liga
1 klub od 8
I. hrv. malonogometna liga
1 klub od 12
II. HNL, seniori
1 klub od 12
II. hrv. malonogometna liga
1 klub od 8
III. HNL, seniori
6 klubova od 16
I. HNL, juniori
1 klub od 12
I. HNL, kadeti
1 klub od 12
III. HNL, juniori
7 klubova
III. HNL, kadeti
7 klubova
III. HNL, pioniri
8 klubova
III. HNL, mlađi pioniri
8 klubova
I. županijska liga – seniori
16 klubova
II. županijska liga Istok– seniori
14 klubova
II. županijska liga Centar – seniori
14 klubova
II. županijska liga Zapad – seniori
14 klubova
III. županijska liga Istok – seniori
11 klubova
III. županijska liga Centar – seniori
9 klubova
Liga mladeži I. županijska Istok – juniori
9 klubova
Liga mladeži I. županijska Istok – pioniri
9 klubova
Liga mladeži I. županijska Centar – juniori
8 klubova
Liga mladeži I. županijska Centar – pioniri
8 klubova
Liga mladeži I. županijska Zapad – juniori
8 klubova
Liga mladeži I. županijska Zapad – pioniri
8 klubova
Liga mladeži II. županijska Istok – juniori
10 klubova
Liga mladeži II. županijska Centar – juniori
11 klubova
Liga mladeži II. županijska Zapad – juniori
14 klubova

b) kup
seniori 97 momčadi
juniori 8 momčadi
kadeti 8 momčadi

c) turniri
Posavac, Ruščica – Memorijalni turnir seniora »Zvonko Mikolčević« (od 1991). Slaven, Trnjani – Memorijal hrvatskih žrtava Domovinskog rata (od 1996). Graničar, Laze – Memorijal hrvatskih sokola (1993).
Susreti Šokadija – turnir seniora klubova s nazivom Šokadija (od 1981).

Popis aktivnih nogometnih klubova u natjecateljskoj 2003–04.
 
God. osnivanja
Marsonia, Slavonski Brod
1909.
Sloga, Nova Gradiška
1910.
ŽNK Viktoria, Slavonski Brod
1994.
Amater, Slavonski Brod
1946.
Mladost, Cernik
1948.
Oriolik, Oriovac
1923.
Slobodnica, Slobodnica
1928.
Željezničar, Slavonski Brod
1946.
Budainka, Slavonski Brod
1975.
Tomislav, Donji Andrijevci
1922.
Batrina, Batrina
1960.
Graničar, Brodski Varoš
1920.
Podvinje, Podvinje
1929.
Slavonac, Nova Kapela
1923.
Omladinac, Gornja Vrba
1954.
Psunj Sokol, Okučani
1947.
Slavonija, Bodovaljci
1967.
Zadrugar, Oprisavci
1951.
Svjetlost, Lužani
1920.
Svačić-Bagi, Stari Slatnik
1947.
Gardun, Garčin
1928.
Sloga, Gundinci
1952.
Mladost, Bicko Selo
1947.
Posavac, Davor
1972.
Slaven, Trnjani
1946.
Sava, Svilaj
1929.
Graničar, Slavonski Šamac
1912.
Slavonac, Stari Perkovci
1950.
Sikirevci, Sikirevci
1947.
Posavina, Velika Kopanica
1932.
Sloga, Vrpolje
1952.
Sloga, Jaruge
1969.
Mladost, Divoševci
1980.
Raketa, Beravci
1977.
Dubrava, Zadubravlje
1948.
Zvonimir, Donja Vrba
1959.
Omladinac, Staro Topolje
1947.
Mladost, Donja Bebrina
1947.
Graničar, Stupnički Kuti
1928.
MV – Croatia, Slavonski Brod
1976.
Bratstvo, Vranovci
1932.
Sloga, Gromačnik
1948.
Slavonac, Gornja Bebrina
1949.
Bonk, Bebrina
1976.
Šokadija, Šumeće
1927.
Mladost, Malino
1947.
Posavac, Ruščica
1948.
Posavac, Kaniža
1975.
Mladost, Sibinj
1928.
Slavonac, Bukovlje
1980.
Slavonac, Brodski Stupnik
1925.
Vinogorac, Slavonski Brod
1948.
Croatia, Tisovac
1975.
Graničar, Magić Mala
1929.
Slavonac, Slavonski Kobaš
1947.
Soko, Orubica
1970.
Slavija, Staro Petrovo Selo
1968.
Sloboda, Gornji Bogićevci
1963.
Graničar, Laze
1928.
Sloga, Komarnica
1929.
Mladost, Brđani
1949.
Sava, Stara Gradiška
1947.
Slavonac, Gunjavci-Drežnik
1997.
Omladinac, Ciglenik
1957.
Polet, Adžamovci
1973.
Slaven, Ljupina
1974.
Trenk, Seoce
1971.
Krečar, Srednji Lipovac
1977.
Dragalić, Dragalić
1974.
Saturn, Vrbje
1962.
Sava, Mačkovac
1977.
Omladinac, Vrbova
1960.
Dinamo, Godinjak
1952.
Radinje, Siče
1974.
Orljava, Dragovci
1973.
Tomica, Tomica
1962.
Vatrogasac, Grižići
1980.
Gaj, Zbjeg
1979.
Krečar, Podcrkavlje
1993.
ASK, Gornji Andrijevci
1963.
Mladost, Jakačina Mala
2001.
Mladost, Banovci
1978.
Zdenac, Brodski Zdenci
2002.
Graničar, Klakar
1948.
Dilj, Klokočevik
1948.
Sapci, Sapci
1954.
Šokadija, Sredanci
1927.
Mladost, Čajkovci
1946.
Omladinac, Novi Grad
1974.
Posavac, Kupina
1982.
Kuna, Jaruge
1994.
Selna, Selna
1951.
Sloga, Stružani
1982.
Slavonija, Prnjavor
1985.
Naprijed, Trnjanski Kuti
1947.
MNK Argus, Slavonski Brod
2002.
MNK NG-UNITAS, Nova Gradiška